دوربین مداربسته

دوربین مداربسته استارلایت چیست ؟

دوربین مداربسته استارلایت چیست

دوربین استارلایت ( starlight )

یکی از چالش های دوربین مداربسته و کاربران سیستم مداربسته چگونگی تصویربرداری و ثبت تصاویر در محیط های کم نور و در تاریکی مطلق است. بطور معمول امروزه تمامی دوربین های مداربسته موجود در بازار دارای قابلیت دید در شب مادون قرمز هستند. در این دوربین ها تصاویر در تاریکی مطلق و محیط های کم نور بصورت سیاه و سفید و به کمک ال ای دی های مادون قرمز که در اطراف لنز تعبیه شده اند انجام میگیرد.

یکی از ضعف های دوربین های مادون قرمز (IR)، محدودیت نمایش رنگ و وضوح پایین تصاویر است که در حال حاضر که این مقاله نوشته می شود تکنولوژی های مختلفی برای مقابل با این مشکل معرفی شده اند.

ممکن است در هنگام خرید دوربین مداربسته به واژه استارلایت برخورده باشید و برای شما سوال باشد که دوربین مداربسته استارلایت چیست ؟ نحوه عملکرد فناوری Starlight به چه صورت است ؟ تفاوت دید در شب دوربین های استارلایت با دوربین های معمولی در چیست ؟ و… پاسخ تمامی این سوالات در مقاله امروز بیان شده است ضمن اینکه تفاوت دوربین سوپر استارلایت و استارلایت نیز از جمله موضوعاتیست که در این مقاله می خوانیم.

 

مشاوره رایگان خرید دزدگیر اماکن 09136542367

آنچه در این مقاله می خوانیم :

دوربین Starlight چیست ؟

دوربین مداربسته استارلایت | Starlight دوربین هایی با سنسور های بسیار حساس به نور هستند که به لطف این سنسورها در محیط هایی با نور کم تصاویر واضح تر و با کیفیت بالاتر و رنگی را ارائه می دهند. چنانچه نور محیط از یک حدی کمتر شود مثلا زیر 20 لوکس، که حتی چشم انسان قادر به تشخیص و دیدن اجسام نیست، دوربین های استارلایت به لطف سنسور های بسیار حساس و خاص خود تصاویر واضح تر و روشن تری را به شما به عنوان خروجی تحویل می دهند حتی در مواقعی که LUX به 0 برسد!

 

بررسی فناوری استارلایت

به کمک فناوری استارلایت، دوربین قادر است در شرایط کم نور تصویری رنگی را به ثبت برساند. در فناوری استارلایت امکان ثبت تصاویر بصورت سیاه و سفید هم وجود دارد. پس دوربین های استارلایت قادرند تصاویر را هم بصورت رنگی و هم سیاه و سفید ضبط کنند اما این تغییر به چه عاملی وابسته است ؟ این تغییر به شرایط نوری محیط وابسته است و زمانی که نور محیط بسیار بسیار پایین باشد تصاویر بصورت سیاه و سفید اما با کیفیت و وضوح بالاتری نسبت به سایر دوربین های فاقد تکنولوژی استارلایت ثبت می شوند.

در دوربین های استارلایت یا حذف لایه wiring نور بیشتر و با زاویه شکست کمتر به سنسور دوربین می رسد و باعث بهبود کیفیت تصاویر می شود این در حالیست که در دوربین های معمولی این لایه wiring وجود دارد. برای بسیاری از افراد سوال است که آیا دوربین های استارلایت با نور ستاره ها کار می کنند؟

در هر دوربین سنسور قلب تپنده دوربین است و در واقع تکنولوژی استارلایت جدیدترین سنسور های استارلایت و کاهنده نویز هستند که باعث ایجاد حساسیت بسیار بالا به نور شده و با استفاده از سنسورهای بزرگ تر و روزنه دید وسیع تر و با کاهش سرعت شاتر تصاویری باکیفیت تر در شب به ما تحویل می دهند. به عبارت دیگر دوربین های مداربسته Starlight مجهز به فناوری کاهش سرعت شاتر دوربین هستند که در شرایط چالشی نوری، نور بیشتری را برای ادامه ثبت تصاویر رنگی فراهم می نمایند.

 

کاربرد دوربین استارلایت

از دوربین های استارلایت می توان در پروژه های بزرگ و در مکان هایی که کیفیت و رنگی بودن تصویر حائز اهمیت است استفاده کنیم. کاربرد دوربین مداربسته استارلایت در محیط هایی نظیر : فرودگاه ها، زندان ها، پارک و فضاهای باز، پارکینگ ها، هتل، مفازه ها ، فروشگاه های زنجیره ای و اماکن تجاری، مدارس، بزرگراه ها، مناطق گردشگری و… می باشد.

 

تفاوت دید در شب دوربین مداربسته استارلایت با دید در شب معمولی

تفاوت دید در شب استارلایت

تفاوت دید در شب دوربین مداربسته starlight و دوربین مداربسته معمولی

مهم ترین ویژگی های دوربین استارلایت

 • دید در شب عالی : به کمک فناوری استارلایت ، دید در شب تصاویر بهبود یافته و تصاویر با کیفیت بهتری ثبت و نمایش داده می شوند.
 • رنگی بودن تصاویر : در تکنولوژی استارلایت تصاویر چه در روز و چه در شب بصورت رنگی ثبت می شوند.
 • کیفیت تصویر بالاتر : از مهم ترین ویژگی های دوربین های Starlight کیفیت و جزییات بالای تصاویر به دلیل استفاده از سنسور خاص نسبت به دوربین های فاقد استارلایت است.
 • کارآیی بالا : از آنجایی که جزییات در تصاویر این دوربین ها بسیار بالاست و به دلیل رنگی بودن تصاویر، تشخیص پلاک و تشخیص چهره توسط این دوربین ها به راحتی انجام میگیرد.
 • کاهش هزینه های جانبی : در دو.ربین های فاقد تکنولوژی دید در شب رنگی و تکنولوژی استارلایت، برای داشتن تصاویری واضح، رنگی و با کیفیت نیاز به استفاده از ابزارآلات جانبی همچون پروژکتور برای تامین نور محیط می باشد. بنابراین با خرید دوربین های استارلایت این هزینه های اضافی حذف می شود.

مزایا و معایب دوربین starlight

مزایا

 • کیفیت و وضوح بالای تصاویر
 • رنگی بودن تصاویر در شب 
 • برد دید در شب بیشتر در مقایسه با دوربین های معمولی
 • استفاده از نور طبیعی برای ثبت تصاویر
 • مصرف برق کمتر

معایب

 • قیمت بالا

چرا دوربین مداربسته استارلایت بخریم ؟

دوربین مداربسته با هدف نظارت بر محیط نصب می شود و گزارشات حاکی از آن است که در کاهش وقوع جرم و جنایات بسیار موثر عمل کرده است ضمن اینکه در هنگام وقوع اتفاق ، فیلم دوربین مداربسته به عنوان یک مدرک کتبی برای پیگیری موضوع به مراجع قضایی قابل استناد است. به همین خاطر کیفیت و جزییات در فیلم بسیار مهم است. رنگی بودن تصاویر در فیلم بسیار اهمیت داشته و برای مثال رنگ وسیله نقلیه سارق، رنگ لباس و جزییات محیط برای پیگیری موضوع بسیار کمک کننده است.

حالا چرا دوربین استارلایت بخریم؟ اولین و مهم ترین فاکتور در دوربین های استارلایت، رنگی بودن تصاویر در شب و در نور کم است. دومین مورد کیفیت و وضوح بالای تصاویر  این دوربین است که به کمک سنسور های خاص و بسیار حساس این دوربین ها  ثبت می شود.

مورد بعدی که خرید دوربین مداربسته استارلایت را برای ما مناسب جلوه می دهد، کاهش هزینه های جانبی برای داشتن تصویر با کیفیت در مقابل دوربین های معمولی (دید در شب سیاه و سفید) که به نور مادون قرمز متکی هستند در دوربین های استارلایت به خاطر استفاده از سنسور های بسیار حساس به نور ، در هنگام شب و در تاریکی بدون نیاز به منبع نور کمکی و پروژکتور تصاویر کاملا رنگی و با وضوح بالا ثبت می شوند در نتیجه مصرف برق در این دوربین ها کاهش می یابد و برای روشن کردن محیط برای داشتن تصاویر رنگی نیازی به خرید لوازم جانبی نیست. (معمولا افراد برای رنگی شدن تصاویر دوربین های IR در شب از پروژکتور استفاده می کنند)

جمع بندی دوربین استارلایت چیست ؟

در این مقاله از تیزبین به موضوع دوربین مداربسته استارلایت چیست و نحوه عملکرد دوربین starlight پرداختیم و شما با فناوری استارلایت در دوربین مداربسته آشنا شدید. ضمن اینکه در این مقاله اطلاعات کاملی از تفاوت دید در شب معمولی با دید در شب استارلایت قراردادیم تا شما عزیزان در هنگام خرید دوربین مداربسته با اطلاعات و دانش کافی، دوربین مداربسته مناسب  را خریداری نمایید.

دوربین مداربسته اصفهان ، خرید و نصب دوربین مداربسته

باتوجه به گستردگی محصولات نظارتی دوربین مداربسته و وجود شرکت های مختلف ارائه دهنده خدمات نصب دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته اصفهان و یافتن نصاب دوربین مداربسته در اصفهان برای مشتریان چالش برانگیز شده است. لذا چنانچه قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09130141311 – 03152421311 تماس بگیرید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.