دوربین مداربسته

ماکت دوربین مداربسته چیست ؟ طریقه ساخت ماکت

ماکت دوربین مداربسته

ارزان بودن ماکت دوربین مداربسته سبب شده بیشتر افراد بجای خرید دوربین مداربسته واقعی به خرید ماکت دوربین مداربسته رو بیاورند. بدیهی است خرید و نصب یک سیستم مداربسته نسبتا گران است و بیشتر افراد ممکن است توان خرید دوربین مداربسته را نداشته باشند.از طرفی خواستار تامین و ارتقا امنیت حتی به صورت فیک و غیرواقعی هستند.  در اینگونه مواقع خرید ماکت دوربین مداربسته می توان کمک کننده باشد. اما اصلا ماکت دوربین مداربسته چیست ؟ آیا ماکت دوربین مداربسته در پیشگیری از جرم و جنایات فایده ای دارد ؟ اصلا خرید مارکت دوربین مداربسته ارزش دارد ؟

در این مقاله به طور کامل به موضوع ماکت دوربین مداربسته چیست می پردازیم در انتهای این مقاله با راهکارهای گفته شده در خصوص چگونگی تشخیص ماکت دوربین مداربسته از دوربین واقعی شما می توانید به راحتی ماکت دوربین مداربسته را از دوربین واقعی تشخیص دهید. فیلم طریقه ساخت ماکت دوربین مداربسته با کمترین هزینه از دیگر موضوعاتیست که در این مقاله یاد میگیریم.

آنچه در این مقاله می خوانیم :

ماکت دوربین مداربسته چیست ؟

ماکت دوربین مداربسته ، دوربین های ساختگی یا دوربین های جعلی ، دوربین هایی هستند که از دوربین های مداربسته واقعی الگو برداری و شبیه سازی شده اند و شباهت بسیار زیادی به دوربین های مداربسته واقعی دارند تا حدی که می توانند مزاحمان یا سارقین بی تجربه یا کم تجربه را فریب دهد.دوربین های جعلی (ماکت دوربین مداربسته) معمولا در مکان هایی که در دید افراد هستند نصب و مستقر شده و معمولا افرادی که از آنهجا در حال عبور یا در حال تماشای دوربین هستند بر این باورند که آن محل توسط دوربین های مداربسته نظارتی ، تحت نظارت است.

 

7 فاکتور تشخیص ماکت دوربین از دوربین مداربسته واقعی

با توجه به پیدا شدن ماکت دوربین مداربسته چشمک زن ، ماکت دوربین مداربسته موتوردار، دوربین های دارای حسگر حرکتی و… تشخیص ماکت دوربین مداربسته از دوربین واقعی کمی سخت و چالش برانگیز شده است اما هنوز تفاوت های آشکار و واضحی بین دوربین مداربسته واقعی تا ماکت ها وجود دارد که سارقان می توانند آنها را تشخیص دهند. در ادامه هفت راه تشخیص دوربین فیک از دوربین واقعی را بررسی می کنیم :

 

  1. لامپ های LED
  2. کاور دوربین 
  3. محل نصب دوربین مداربسته
  4. سیم و اتصالات
  5. نوع دوربین مداربسته
  6. برند و مارک دوربین مداربسته
  7. ردیابی حرکت | Motion Tracking

 

  • لامپ های LED

چراغ های ال ای دی اصلی ترین راه برای تشخیص ماکت دوربین مداربسته از دوربین واقعی است. امروزه تمامی دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب مادون قرمز هستند. در این دوربین ها تصویر برداری در شب و در تاریکی مطلق به کمک نور مادون قرمز و  با روشن نمودن چراغ های ال ای دی اطراف لنز انجام می شود.

بنابراین همه ما می دانیم که لامپ های ال ای دی در شب روشن می شوند. بنابرای دوربین های فیک یا ماکت دوربین مداربسته چنانچه در تاریکی چشمک نزنند به راحتی قابل شناسایی هستند. برخی دیگر از دوربین های مداربسته که با نام دوربین مداربسته وارملایت معروفند، دارای ال ای دی های نور مرئی و طبیعی هستند که به راحتی شناخته می شوند.

البته فراموش نکنید که امروزه ماکت های دوربین مداربسته بسیار پیشرفته شده و در برخی از مدل ها برای واقعی تر جلوه دادن آنها LED های قرمز رنگ بکار می برند اما با توجه به اینکه این ماکت ها دارای سنسور نیستند و کنترلی روی خاموش / روشن شدن این چراغ ها نیست بنابراین ممکن است چراغ های ال ای دی در طول روز و همیشه روشن باشند که این خود نشانه ای از غیرواقعی بودن دوربین است چرا که هرکس تا به حال از دوربین مداربسته استفاده کرده باشد با عملکرد کلی آن آشنا است پس این روش نیز برای سارقان با تجربه کار نخواهد کرد.

 

  • کاور دوربین 

افراد معمولا به دلیل پرداخت پول کمتر و کاهش هزینه ها به دنبال نصب و استفاده از مات دوربین مداربسته به جای دوربین واقعی هستند. بدیهی است ماکت دوربین مداربسته به دلیل عدم وجود برد و قطعات الکترونیکی ، سنسور و… با قیمت بسیار پایینی به فروش می رسند. طراحان و تولید کنندگان ماکت دوربین مداربسته به جهت پایین آوردن قیمت ماکت دوربین مداربسته (دوربین مداربسته جعلی)، بدنه دوربین را از جنس ارزان معمولا پلاستیک به جای کاور و بدنه آلومینومی ضد آب می سازند. سارقان با تجربه به راحتی جنس کاور دوربین را تشخیص داده و متوجه واقعی یا غیرواقعی بودن آن می شوند.

 

دوربین مداربسته اصفهان ، خرید و نصب دوربین مداربسته

باتوجه به گستردگی محصولات نظارتی دوربین مداربسته و وجود شرکت های مختلف ارائه دهنده خدمات نصب دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته اصفهان و یافتن نصاب دوربین مداربسته در اصفهان برای مشتریان چالش برانگیز شده است. لذا چنانچه قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09130141311 – 03152421311 تماس بگیرید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.