دوربین مداربسته

فاکتور های موثر بر قیمت DVR کدامند ؟

قیمت DVR

در هر خریدی قیمت کالا مهم ترین دغدغه کاربران است و دستگاه DVR نیز از این قائده مستثنا نیست. دستگاه DVR در سیستم مداربسته آنالوگ وظیفه پردازش تصاویر ارسالی از سمت دوربین های آنالوگ را دارد و پس از پردازش کار ثبت و ذخیره تصاویر نیز توسط این دستگاه انجام میگیرد بنابراین یکی از مهم ترین المان ها دستگاه DVR است که در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر قیمت DVR را بررسی کنیم چرا که در یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ ، بخش بزرگی از هزینه ها صرف خرید دستگاه DVR، هارد و دوربین می شود و به عبارتی مابقی هزینه ها جزئی است.

مشاوره رایگان خرید دزدگیر اماکن 09136542367

آنچه در این مقاله می خوانیم :

عوامل موثر بر قیمت DVR

دستگاه DVR همان دستگاه ضبط تصاویر در سیستم مداربسته آنالوگ است که دارای انواع مختلف با برند و قابلیت ها و ویزگی های متفاوت در بازار موجود هستند. طیف وسیع دستگاه های رکوردر موجب سردرگمی مشتریان در هنگام خرید این کالا شده است. معمولا مشتریان می خواهند بدانند هزینه ای که صرف خرید این کالا می کنند ارزش واقعی دارد یا خیر ؟ و معمولا در تردید  هستند که کدام رکوردر را انتخاب کنند و چرا بعضی از این دستگاه ها گران تر و برخی ارزان تر هستند. در این بخش عوامل موثر بر قیمت DVR را بررسی می کنیم.

برند عامل موثر بر قیمت DVR

برند، نه تنها بر قیمت DVR تاثیر گذار است بلکه بر روی قیمت هر کالایی می تواند بصورت مستقیم و واضح اثر گذار باشد بنابراین برند و سازنده دستگاه DVR اولین و مهم ترین عامل اثر گذار در قیمت رکوردر می باشد. برندهای گران قیمت معمولا سازنده آنها کشورهای آمریکایی و اروپایی هستند و سایر برندهای میان رده و ارزان قیمت متعلق به تولیدات کشورهای دیگر هستند.

بالا بودن قیمت رکوردرهای برند و مطرح، به دلیل استفاده قطعات مرغوب و بکارگیری سخت افزارهای باکیفیت در دستگاه است. بالا بودن قیمت DVR های برند باعث شده کاربران آنها محدود و خاص کرده و معمولا عموم افراد را شامل نمی شوند.

در حوزه لوازم الکترونیکی معمولا اینطور است که کالا ها پول برند و مارکشان را میگیرند اگر چه که کیفیت کالاهای برند واقعا زبانزد است. اما این بدین معنا نیست که برندهای میان رده و حتی ارزان قیمت، از کیفیت پایین برخوردار باشند چه بسا برخی از برندهای ارزان هم با برندهای گران قیمت در رقابت هستند و محصولاتی با کیفیت مطلوب تولید می کنند  بنابراین تنها به دنبال قیمت گران نروید و سعی کنید با دانش قبلی و مطابق با نیاز خود یک دستگاه با کیفیت خریداری نمایید.

 

تعداد کانال های دستگاه

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت DVR ، تعداد کانال های دستگاه است. تعداد کانال های هر دستگاه بیان کننده این است که این دستگاه می تواند تا چه تعداد دوربین مداربسته را ساپورت کند. معمولا سازنده دستگاه ها، تعداد کانال ها را بصورت زوج انتخاب می کنند و دستگاه های DVR در کانال های 4،8،16،32،64 تولید و در بازار موجود هستند.

مقاله : هر دستگاه DVR چند دوربین مداربسته را ساپورت می کند برای شما مفید است. برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.

تعداد کانال های دستگاه از فاکتورهای موثر بر قیمت رکوردرهاست. هرچقدر تعداد دوربین های مداربسته شما بیشتر باشد بایستی دستگاهی با تعداد کانال بیشتر خریداری کنید فلذا هرچقدر تعداد کانال های دستگاه dvr شما بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز به مراتب بالاتر می رود.

دستگاه های dvr مختص دوربین های مداربسته آنالوگ است اما در انواع جدید آنها که با نام دستگاه های هیبریدی (XVR) معروف شده اند می توانید بصورت ترکیبی هم دوربین های تحت شبکه و هم دوربین های آنالوگ را به دستگاه متصل نمایید. نکته جالبی ک وجود دارد این است که قیمت XVR ها تفاوت چندانی با قیمت DVR ها ندارند.

 

کیفیت ضبط دستگاه

کیفیت ضبط دستگاه از دیگر عوامل موثر بر قیمت دستگاه DVR است. ممکن است شما در هنگام خرید دوربین مداربسته، دوربین هایی با کیفیت بالا خریداری کنید که طبیعتا دارای قیمت بالاهستند اما در مقابل به هر دلیلی دستگاه دی وی آر با کیفیت ضبط پایین خریداری کنید. در اینصورت شما نمی توانید تصاویر دوربین با وضوح بالا را مشاهده کنید و عملا کیفیت بالای دوربین ها را از دست داده اید چرا که دستگاه دی وی آر شما کیفیت بالا را پشتیبانی نمی کند. برای درک بهتر مبه مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید دوربین های مداربسته شما دارای کیفیت 5 مگاپیکسلی هستند که کیفیت بالایی محسوب می شود در مقابل دستگاه دی وی آری که خریداری کرده اید دارای کیفیت ضبط 2 مگاپیکسلی است این بدین معناست که دستگاه شما نهایتا تا کیفیت 2 مگاپیکسل را پشتیبانی می کند بنابراین شما تصاویر دوربین های 5 مگاپیکسلی خود را نهایتا با وضوح و کیفیت2 مگاپیکسل مشاهده می کنید و عملا هزینه بیهوده صرف خرید دوربین مداربسته باکیفیت کرده اید چرا که دستگاه شما قادر نیست کیفیت 5 مگ را ساپورت کند.

دوربین مداربسته اصفهان ، خرید و نصب دوربین مداربسته

باتوجه به گستردگی محصولات نظارتی دوربین مداربسته و وجود شرکت های مختلف ارائه دهنده خدمات نصب دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته اصفهان و یافتن نصاب دوربین مداربسته در اصفهان برای مشتریان چالش برانگیز شده است. لذا چنانچه قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09130141311 – 03152421311 تماس بگیرید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.