دوربین مداربسته

علت تار شدن تصویر دوربین مداربسته در شب

تار شدن تصویر دوربین مداربسته

تار شدن تصویر دوربین مداربسته که ممکن است هم در روز و هم در شب اتفاق بیافتد یکی از رایج ترین مشکلات کاربران دوربین مداربسته است. در تار شدن تصویر دوربین مداربسته فاکتور و عوامل مختلفی ممکن است موثر باشد لذا برای رفع مشکل تاری تصویر بایستی ابتدا دلایل به وجود آمدن آن را شناسایی و در صدد رفع آن اقدام نماییم. در این مقاله به بررسی علت تار شدن تصویر دوربین مداربسته میپردازیم. راهکارهای رفع مشکل تاری تصویر دوربین مداربسته نیز از جمله موضوضعاتیست که در این مقاله می خوانیم.

آنچه در این مقاله می خوانیم :

معمولا بیشتر مشکلات مربوط به تاری تصاویر ناشی از نور محیط، لنز دوربین و گاها تنظیمات اشتباه می باشد. اگر شماهم با مشکل تاری تصاویر دوربین مداربسته مواجه شده اید و می خواهید مشکل را برطرف کنید این مقاله برای شماست تا انتها با ما همراه باشید.

علت تار شدن تصویر دوربین مداربسته

در هنگام وقع سرقت یا جرمی بازنگری تصاویر دوربین مداربسته برای پیگیری موضوع می تواند بسیار کمک کننده باشد از طرف دیگر فیلم های ضبط شده توسط دوربین می تواند به عنوان یک مدرک کتبی برای ارائه به مراجع قضایی به جهت پیگیری موضوع استفاده شود باتوجه به این تفاسیر کیفیت تصویر دوربین مداربسته و ضبط تصاویر بدون هیچ مشکلی مانند تاری، تغییر رنگ و… بسیار اهمیت دارد. بنابراین لازم است در هنگام بروز مشکل در تصاویر دوربین مداربسته سریعا در رفع آن دست بکار شوید.

  • فوکوس نامناسب لنز

یکی از اصلی ترین و شایع ترین علت تار شدن تصویر دوربین مداربسته در شب و حتی روز، فوکوس نامناسب لنز دوربین مداربسته است. بطور کلی دوربین های مداربسته دارای 2 نوع لنمز ثابت و متغییر هستند. در دوربین های با لنز ثابت تنظیمات مربوط به فاصله لنز تا سنسور تصویر برداری در کارخانه انجام میگیرد و غالبا نیازی به تنظیم فوکوس نیست و بایستی این دوربین ها را در فاصله مناسب نصب نمایید با این حال در هنگام تار شدن تصاویر در دوربین های با لنز ثابت می توانید لنز ثابت را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا تصویر باکیفیت مناسب ایجاد شود.

نوع دیگری از لنز دوربین مداربسته وجود دارد که لنز متغیر است و معمولا علت تار شدن تصویر به دلیل خارج شدن لنز دوربین از حالت فوکوس می باشد. لنزهای متغییر دارای دو نوع لنز وریفوکال و لنز با فوکوس خودکار هستند که دوربین های با لنز وریفوکال برای تنظیم فوکوس دوربین پیچی تعبیه شده است که با چرخاندن این پیچ می تواند فوکوس لنز دوربین مداربسته را تنظیم نمایید. دوربین های با لنز فوکوس خودکار نیازی به تنظیم فوکوس ندارند. 

  • خراب شدن لنز دوربین مداربسته

لنز دوربین مداربسته در کیفیت ، رزولوشن و شفافیت تصاویر دوربین مداربسته دخیل است و خراب شدن یا آسیب دیدن لنز می تواند در کیفیت تصاویر و بروز مشکل در تصاویر اثر گذار باشد. بنابراین یکی دیگر از دلایل تار شدن تصاویر دوربین مداربسته، معیوب شدن لنز و سنسور دوربین مداربسته است. چنانچه احتمال می دهید مشکل تاری تصاویر دوربین شما بخاطر آسیب دیدن لنز دوربین است بهتر است برای رفع این مشکل به متخصصین در این حوزه مراجعه نمایید چرا که تشخیص خرابی لنز و تعمیر آن یک کار کاملا تخصصی است و از عهده افراد عادی بر نمی آید.

  • تنظیمات اشتباه عمق میدان

گاها به دلیل تنظیمات نادرست عمق میدان شاهد تار شدن و افت کیفیت تصاویر دوربین مداربسته هستیم. تنظیمات عمق میدان با تنظیم دهانه لنز انجام میگیرد درصورت کوچک بودن دهانه لنز عمق میدان دید بیشتر ی شود بنابراین در محل هایی که قرار است اشیائ زیادی در کادر تصویر دوربین قرار بگیرند لازم است عمق میدان دوربین بیشتر باشد.

اپچر ابزاری برای تنظیم عمق میدان است بنابراین با تنظیم Aperture (اپرچر) یا همان دهانه لنز می توان فوکوس را به گونه ای تنظیم کرد که تمام تصاویر با وضوح کامل دیده شوند. در دوربین مداربسته اپرچر و دیاگرام رابطه ای مشابه با رابطه مردمک و عنبیه در چشم انسان دارند بدین ترتیب که در چشم انسان از طریق عنبیه مردمک چشم تنگ یا گشاد می شود در دوربین مداربسته نیز اپرچر از طریق دیافراگم باز و بسته می شود.

 

  • بروز مشکل در منبع تغذیه

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته یکی از المان های مصرفی در سیستم مداربسته است که می تواند بصورت مرکزی برای کل دوربین ها و یا بصورت تکی برای هر دوربین مداربسته مورد استفاده قرار گیرد. گاها برخی از مشکلات به وجود آمدده در سیستم دوربین مداربسته مربوط به آداپتور یا منبع تغذیه است. علت تار شدن تصاویر دوربین مداربسته در شب و حتی روز می تواند به دلیل معیوب شدن منبع تغذیه دوربین ها باشد و هرگونه افت ولتاژ ورودی می تواند علاوه بر ایجاد نویز، در افت کیفیت تصاویر نیز اثرگذار باشد.

معمولا بهتر است برای هر دوربین مداربسته یک آداپتور 12 ولت 2 آمپر در نظر گرفته شود چنانچه ولتاژ ورودی آداپتور از 9 ولت کمتر شود تصاویر با کیفیت بسیار پایین ضبط و نمایش داده می شوند بنابراین درصورت بروز مشکل تاری یا افت کیفیت بهتر است آداپتور فعلی را با یک آداپتوری که از صحت آن اطمینان دارید تعویض نمایید.

جمع بندی علت تار شدن تصویر در شب

در این مقاله از تیزبین به بررسی علت تار شدن تصویر دوربین مداربسته در شب و روز پرداختیم و شما عزیزان با عوامل موثر در تاری تصاویر دوربین مداربسته آشنا شدید بنابراین چنانچه روزی با این مشکل مواجه شدید می توانید سریعا برای رفع تاری تصویر دوربین مداربسته خود اقدام نمایید.

دوربین مداربسته اصفهان ، خرید و نصب دوربین مداربسته

باتوجه به گستردگی محصولات نظارتی دوربین مداربسته و وجود شرکت های مختلف ارائه دهنده خدمات نصب دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته اصفهان و یافتن نصاب دوربین مداربسته در اصفهان برای مشتریان چالش برانگیز شده است. لذا چنانچه قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09130141311 – 03152421311 تماس بگیرید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.