دوربین مداربسته

حل مشکل صدای دوربین مداربسته

چرا DVR دوربین مداربسته سوت می کشد ؟

حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام استفاده از سیستم دوربین مداربسته خود متوجه سوت کشیدن یا صدا دادن دوربین مداربسته یا دستگاه ضبط تصاویر شده باشید. اگر صدایی از دوربین مداربسته یا دستگاه DVR خود شنیده ای این مقاله برای شماست. در این مقاله علت سوت کشیدن دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر را بررسی می کنیم. در انتهای این مقاله شما می توانید علت و مشکل صدای دوربین مداربسته را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم :

دلایل مشکل صدای دستگاه DVR دوربین مداربسته

عدم تنظیم هارد دیسک

پس از نصب دوربین مداربسته در هنگام راه اندازی اولیه دستگاه دی وی آر و زمانیکه سیستم دوربین مداربسته برای بار اول روشن می شود شما صدایی ممتد از دستگاه ضبط تصاویر می شنوید که این صدا مربوط به عدم تنظیم هارد است که می توانید آن را با رفتن به تنظیمات دستگاه گزینه مربوط به بوق هارد را غیرفعال کنید. باتوجه به برند دستگاه خود این تنظیمات ممکن است متفاوت باشد. در ادامه به رایج ترین علت صدای دوربین مداربسته می پردازیم.

شکستگی یا وجود مشکل در فن خنک کننده

برای خنک کردن دستگاه دی وی آر و جلوگیری از گرما قطعه ای به نام فن در دستگاه تعبیه شده است حال چنانچه پره های فن دچار شکستگی شده باشد ممکن است سبب ایجاد صدا در دستگاه DVR شود. برخی اوقات جابجایی دستگاه ممکن است فن دستگاه را از بالانس بودن خارج کند درصورت ثابت و بالانس نبودن فن نیز ممکن است از صدای دستگاه دی وی آر صدایی شنیده شود بنابراین بهتر است مجددا فن را تنظیم و یا درصورت وجود شکستگی سریعا فن را تعویض نمایید.

خراب شدن هارد دیسک

یکی از رایج ترین علل سوت کشیدن یا شنیدن صدا از دستگاه DVR وجود مشکل یا خرابی در هارددیسک است. درصورت وجود مشکل یا از کار افتادن هارد ، هیچ فیلمی در دستگاه ذخیره نمی شود. بنابراین چنانچه متوجه این مشکل شدید بدانید که علت اصلی آن خرابی یا از کار افتادن هارد است. در برخی از دستگاه ها ممکن است بیش از یک هارد وجود داشته باشد و بالطبع می توند خرابی هر یک از هارد ها موجب بروز صدا در دستگاه شود. 

درصورت خرابی یا از کار افتادن هارد بایستی هارد سالم دیگری جایگزین هارد معیوب نمایید.

وجود IP تکراری در شبکه

از دیگر علت های صدای دستگاه دوربین مداربسته وجود آی پی تکراری در شبکه است. در سیستم مداربسته هر عضو از سیستم بایستی یک آی پی یکتا و غیرتکراری باشد .چنانچه دوربینی دارای IP تکراری باشد دستگاه برای شناسایی آن سردگم می شود و صدای بوق از دستگاه می شنوید. برای پیدا کردن IP تکراری می توانید نرم افزار IP Scanner را دانلود و نصب نمایید. به کمک این نرم افزار عضو تکراری را شناسایی و آن را تغییر دهید. با انجام این کار مشکل صدای دوربین مداربسته حل می شود.

 

ورود افراد ناشناس به سیستم

حملات سایبری و هشدارهای امنیت سایبری نیز از دیگر علل صدای دستگاه دوربین مداربسته است. گاها افراد ناشناس قصد ورود به سیستم مداربسته را دشته و با وارد کردن رمز دوربین به اشتباه، دستگاه بوق ممتدی می زند این بوق نشان از هشدار امنیت سایبری است که بایستی حتما در سیستم فعال باشد. 

در برخی موارد مشکل صدای دوربین مداربسته به خاطر تنظیماتی است که در سیستم اعمال شده است. برای مثال با تنظیم یک Line Crossing می توان محدوده ای را به صورت اشکال هندسی یا یک خط در دوربین مداربسته مشخص کرد تا در صورت عبور فرد ناشناس از این خط ،علاوه بر ارسال هشدار به ایمیل مدیر، دستگاه یک هشداری  (بصورت یک بوق ضعیف) می دهد.

 

جمع بندی مشکل صدای دوربین مداربسته

دوربین مداربسته اصفهان ، خرید و نصب دوربین مداربسته

باتوجه به گستردگی محصولات نظارتی دوربین مداربسته و وجود شرکت های مختلف ارائه دهنده خدمات نصب دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته اصفهان و یافتن نصاب دزدگیر اماکن (دزدگیر منزل – دزدگیر مغازه) در اصفهان برای مشتریان چالش برانگیز شده است. لذا چنانچه قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09130141311 – 03152421311 تماس بگیرید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.