دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن + بررسی کامل دستگاه دزدگیر

بررسی دزدگیر اماکن-خرید دزدگیر اماکن در شهرستان مبارکه

امروزه امنیت یکی از مهم ترین نیازهای انسان به حساب می آید. بسیاری از افراد با نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی نظیر دزدگیر اماکن و یا دوربین های نظارتی، در محل کسب و کار و یا منزل خود این محیط ها را مجهز می کنند.

دزدگیر یک سیستم حفاظتی می باشد که در هنگام گذر غیرمجاز افراد از یک مکان و حریم خصوصی از پیش تعریف شده، با اعلان هشدار(آلارم) شما را از ورود این افراد مطلع می کند.

بطور کلی تمامی دزدگیرهای موجود در بازار، صرف نظر از اشکال و برندهای مختلف همگی دارای یک عملکرد و ساختار مشترکی هستند. دزدگیر ها از چندین حسگر تشکیل می شوند و زمانی که افراد غیرمجاز به حریم خصوصی وارد شوند این حسگرها فعال شده و از این طریق این ورود را به اطلاع شما می رسانند. دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته، کلید(ریموت) برای کنترل از راه دور جهت خاموش و روشن کردن دستگاه، سوییچ آلفا و… می باشند.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه دزدگیر

پنل کنترل زنگ هشدار(ACP)

پنل کنترل برای هر دزدگیر مانند مغز آن عمل می کند و در واقع می توان گف پنل مغز دزدگیر است. وظیفه این پنل در واقع توانایی خواندن سیگنال های ورودی و تشخیص ورود افراد غیرمجاز، وضعیت خاموش یا روشن می باشد.

این پنل داخل یک محفظه فلزی قرار می گیرد که به یک منبع تغذیه متصل می شود و شکل ظاهری آن به شکل یک یا چند برد کامیپوتری شبیه است.

حسگر

یکی دیگر از اجزای داخلی سیستم حفاظتی دزدگیر سنسور یا حسگر است. حسگرها باید در اطراف یا داخل منطقه موردنظر نصب شوند تا حرکات غیرمجاز را در محل خصوصی شناسایی کنند. دزدگیرها می توانند حسگرهای متفاوت و در مقابل حسگرها عملکردهای متفاوت داشته باشند. برای مثال بعضی از سنسورها می توانند بر ورودی درب ها نظارت و کنترل داشته باشند. همچنین بعضی از سنسورها به صدا یا ارتعاش و بعضی دیگر به حرکت حساس بوده و از خود عکس العمل نشان می دهند.

تجهیزات و امکانات هشداردهنده

اعلام وضعیت خطر به صاحبان ساختمان و یا نیروهای ویژه محل توسط دزدگیر و معمولا با به صدا در آمدن آژیر یا چشمک زدن چراغ ها انجام می شود. هنگامی که دستگاه از خود عکس العمل نشان می دهد علاوه بر باخبر کردن صاحبان ساختمان و یا نیروهای امنیتی، می تواند افراد سارق را ترسانده و فراری دهد.

اتصالات داخلی دزدگیر

اجزای داخلی دزدگیر به دو صورت بی سیم و از طریق شبکه و یا به وسیله سیم کشی به یکدیگر متصل می شوند.

صفحه کلید

اکثر دزدگیرها دارای یک صفحه کلید می باشند که در واقع رابطی بین انسان و دزدگیر محسوب می شود. این صفحه کلیدها معمولا منظور تنطیم دزدگیر اماکن بر روی دیوار نصب شده و علاوه بر کلیدهای مختلف دارای صفحه نمایش و چراغ نشانگر هستند.

تجهیزات جانبی امنیتی

دزدگیر اماکن شامل یکسری تجهیزات جانبی مانند نورافکن، کاور، باتری، کنرل از راه دور و… که حرکات مشکوک را شناسایی کرده و از طرفی شما می توانید به راحتی با دزدگیر ارتباط بگیرید.

مزایای استفاده از سیستم دزدگیر

اولین مورد از مزایای نصب دزدگیر اماکن در محل کسب و کار یا منزل تامین امنیت آن مکان است چرا که تحقیقات نشان داده است ساختمان هایی که مجهز به سیستم حفاظتی دزدگیر نیستند، سه برابر بیشتر از بقیه ساختمان ها مورد سرقت سارقان قرار می گیرند. وقتی شخصی مکانی را تحت پوشش سیستم حفاظتی قرار می دهد و با نصب تابلو آن را اعلام می کند کمتر کسی حاضر می شود برای سرقت به آن مکان برود.

یکی دیگر از مزای نصب سیستم حفاظتی تخفیف هایی است که شرکت های بیمه برای صاحبان آن محل در نظر می گیرند.

جابجایی و کنترل ساختمان از را دور از مزیت های دیگر این اقدام است. صاحب ساختمان از راه دور و با ریموت و به کمک دوربین مداربسته می تواند در هر زمان رفت و آمد ها را تحت نظر داشته و سیستم امنیتی را فعال یا غیرفعال نماید.

بطور کلی با نصب دزدگیر اماکن می توانید در کاهش خطرات موثر عمل کنید.

معایب استفاده از دزدگیر اماکن

در مواردی و معمولا در هنگام روز به دلیل نور خورشید و منعکس شدن آن به چشمی ها، چشم را تحریک و ممکن است آژیر هشدارهای نادرست برای شما ارسال کند که این موجب نگرانی شما می شود.

به دلیل اینکه این سیستم ها بر روی دیوار نصب می شوند احتمال اینکه سارقان آن را خراب و یا سنسورهای دستگاه را غیرفعال کنند وجود دارد.

شما می توانید برای خرید انواع سیستم های امنیتی و نظارتی به صفحه فروشگاه مراجعه کرده و سیستم موردنیاز خود را تهیه کنید. همچنین می توانید به صورت آنلاین یا با مراجعه به صفحه خدمات درخواست خود را مبنی بر نصب سیستم مطرح کنید و منتظر تماس کارشناسان تیزبین به منظور تعیین زمان بازدید باشید.

معرفی انواع سنسور دزدگیر

حسگر مادون قرمز پسیو(انفعالی)

حسگر مادون قرمز انفعالی که به آن حسگر مادون قرمز پسیو هم گفته می شود یکی از پر کاربردترین نوع حسگرها می باشد. این حسگر نسبت به سایر سنسورهای دیگر مقرون به صرفه تر است و معمولا در ساختمان های کوچک خانگی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. سنسور مادون قرمز پسیو میدان دید مختلفی دارد و این میدان دید تا 360 درجه هم می تواند برسد. این حسگرها تغییرات دمای محیط را تشخیص داده و توانایی تشخیص حرکت را ندارند. همچنین این نوع حسگر از خود هیچ اشعه یا انرژی ایجاد نمی کند و به محض تشخیص تغییر دمای محیط از خود واکنش نشان می دهد. به همین دلیل به این نوع حسگر انفعالی می گویند.

عملکرد سنسور passive infrared detectors یا به اختصار PIR به گونه ای است که وقتی فردی غیرمجاز از جلوی سنسور گذر می کند به طور ناگهانی، دمای محیط از درجه حرارت محیط تا بدن فرد افزایش پیدا کرده و توسط این تغییر سنسور متوجه حضور فرد می شود و آن را با ایجاد صدا اعلام می کند.

سنسور اولتراسونیک

سنسور اولتراسونیک یکی دیگر از سنسورهای دزدگیر اماکن است که تقریبا می توان گفت منسوخ شده است. این سنسور امواجی با فرکانس 15 تا 75 کیلوهرتز تولید می کنند که گوش انسان قادر به شنیدن این فرکانس صدا نیست. اساس کار این حسگر پدیده دوپلر است. هنگامی که جسم یا شخصی که در حال حرکت است و یا به حسگر اولتراسونیک نزدیک می شود پدیده دوپلر اتفاق می افتد و فرکانس های حسگر اولتراسونیک را تغییر داده و از این طریق سنسور متوجه این تغییر شده و دزدگیر فعال می شود.

سنسور ماکروویو(ریز موج)

یکی دیگر از سنسور های قابل نصب در فضای بیرونی و داخلی، سنسور ریزموج یا ماکروویو است. همانند حسگر اولتراسونیک اساس کار این حسگر نیز پدیده دوپلر(در علم فیزیک) می باشد که به منظور کاهش خطا، این حسگر با یک سنسور PIR یا Dual Tec ترکیب می شود. سنسور ریز موج زمانی که تغییر در انرژی را احساس می کند فعال می شود.

سنسور شکستن شیشه

این سنسورها در نزدیکی محل نصب شیشه ها به منظور محافظت از قسمت های ورودی ساختمان قرار داده می شود. سنسور شکستن شیشه صدای ناشی از شکستن شیشه ها را تشخیص داده و به محض تشخیص صدا، دزدگیر اماکن را به صدا در می آورد. فرکانس امواج منتشر شده بسته به نوع شیشه و پوشش پلاستیکی درون شیشه، بین 3 تا 5 کیلوهرتز است.

سنسورهای حرکتی

این سنسور ها وقتی حرکتی را حس کنند فعال می شوند. سنسورهای حرکتی برای تشخیص حرکت از سنسورهای متفاوتی از جمله ارتعاشی، اولتراسونیک و…(تکنولوژی دوگانه) استفاده می کنند. این کار برای کاهش نرخ خطای کاذب دستگاه انجام می شود.

سنسور دود، حرارت و کربن مونوکسید

سنسور های دود برای تشخیص دود، حرارت و کربن مونوکسید مورد استفاده قرار می گیرند. اکثر دستگاه های دزدگیر اماکن به این سنسور مجهز بوده و این سنسور ها از روش های مختلفی برای تشخیص خطر آتش سوزی استفاده می کنند که بصورت 24 ساعته هم فعال هستند. به منظور پیشگیری از مسمومیت ناشی از کربن مونوکسید نیز از سنسور کربن مونوکسید استفاده می شود.

سنسور مغناطیسی

سنسور مغناطیسی یا کلید مغناطیسی برای محافظت از درب استفاده می شود. این حسگر مغناطیسی به دو طرف درب وصل شده و هنگامی که در باز می شود آژیر به صدا در می آید.

انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی

قدیمی ترین نسل از دزدگیرهای اماکن دزدگیرهای ساده مبتنی بر آژیر هستند که کماکان در بازار به فروش می رسند. این دزدگیرها قادر نیستند هیچگونه آلارم و هشداری از راه دور ارسال کنند و فقط در هنگام ورود سارقان(هرشخص غیرمجاز) آژیر به صدا در آمده و تنها نقش حفاظت از محیط را به عهده داشتند. عیب این سیستم ضد سرقت این است که در این نوع سیستم، سارقان به راحتی می توانند آژیر سیستم حفاظتی را از کار بیندازند در نتیجه این سیستم حفاطتی از امنیت بالایی برخوردار نبوده و می توان دزدگیر کلاسیک و فایروال را جز این دسته دانست.

دزدگیر مبتنی بر آلارم راه دور از طریق خطوط ثابت تلفن

این دزدگیر ها همانند دزدگیرهای ساده با هشدار محلی بوده و تنها امکان اضافه تر آن این است که علاوه بر به صدا در آوردن هشدار محلی، اقدام به تماس با شماره تلفن های ذخیره شده در تلفن کننده خط ثابت خود می نمایند. در این نوع سیستم ضد سرقت نیز سارقان می توانند خطوط تلفن را قطع و از برقراری تماس جلوگیری کنند.

دزدگیر اماکن سیم کارتی

نوع دیگری از دزدگیرهای اماکن دزدگیر سیم کارتی است. از آنجایی که خطوط تلفن ثابت به راحتی توسط سارقین قطع می شد برای رفع این مشکل سیستم ضد سرقت سیمکارتی(سیم کارت خور) به بازار عرضه شد همچنین ورود این محصول به بازار باعث شد مناطقی که از خطوط تلفن هم برخوردار نبودند به مشکل نخورند. در این نوع سیستم ضد سرقت علاوه بر ارسال هشدار بر روی خطوط تلفن ثابت، هشدار های تماسی و پیامکی نیز به صاحبان آن محل ارسال می شود.

اگر به دنبال تهیه و نصب یک دزدگیر سیمکارتی هستید دزدگیر سیمکارتی مستر مدل M930 بهترین انتخاب برای مجهز کردن مکان مورد نظز شماست. همچنین می توانید برای ثبت درخواست خود برای نصب دستگاه، به صورت تلفنی و یا از طریق ثبت درخواست در صفحه خدمات اقدام نمایید و منتظر تماس کارشناسان تیزبین باشید. توسط دزدگیر اماکن سیسم کارتی می توانید سیستم را از راه دور کنترل کنید برای مثال کل سیستم یا قسمتی از آن را خاموش/روشن کنید. معمولا دزدگیر های سیمکارت خور با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل سازگاری خوبی دارند.

دزدگیر اماکن تحت شبکه

انواع دزدگیرهای تحت شبکه قابلیت استفاده از آدرس های IP(آی پی) و تحت شبکه بودن را به دو صورت زیر دارا می باشند:

  • استفاده از بستر شبکه برای ارتباطات داخلی بین تجهیزات دزدگیر تحت شبکه هوشمند
  • ارتباط راه دور تحت شبکه به منظور ارسال آلارم راه دور بر روی بستر شبکه و وب

به منظور برقراری ارتباط شبکه ای تجهیزات داخلی دزدگیر اماکن لازم است تجهیزات دزدگیر از نوع تحت شبکه باشند و قابلیت اتصال به شبکه را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *