دوربین مداربسته

آموزش نحوه اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر

نحوه اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر یا لپ تاپ بسته به نوع دوربین مداربسته، برند دوربین مداربسته متفاوت خواهد بود. در مقاله ای که توسط گروه حفاظتی تیزبین تهیه و تنظیم شده است آموزش اتصال دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته تحت شبکه IP به دستگاه کامپیوتر و لپ تاپ به صورت کامل و قدم به قدم ذکر شده است. اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر در دوربین های مداربسته با برندهای مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد اما در حالت کلی از یک پلتفرم پیروی می کنند.

آموزش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر در شبکه داخلی 

آموزش اتصال دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ به صورت مستقیم امکان اتصال به شبکه داخلی کامپیوتر را نداشته به همین دلیل این اتصال باید توسط یکی از دو مورد زیر انجام بگیرد.

 • دستگاه DVR
 • کارت DVR

می توان گفت اتصال دوربین مداربسته به لپ تاپ یا کامپیوتر توسط گزینه دوم یعنی کارت DVR منسوخ شده یا در موارد کمتر مورد استفا ده قرار می گیرد.

برای اتصال دوربین مداربسته به سیستم کامپیوتر از طریق دستگاه ضبط کننده ویدیویی DVR نقشه راهی که در زیر آورده شده را دنبال کنید.

 1. در اولین مرحله وارد تنظیمات دستگاه دی وی آر شوید و گزینه Network را از قسمت تنظیمات دستگاه انتخاب کنید.
 2. در این قسمت بایستی یک آدرس IP تنظیم شود. توجه داشته باشید که رنج آدرس آی پی وارد شده شما باید برابر با رنج آدرس آی پی شبکه اصلی شما داشته باشد همچنین ادرس ای پی وارد شده مشابه با هیچ یک از آدرس ای پی های تجهیزات شبکه نباشد. برای مثال ادرس آی پی تنظیم شده شما 192.168.1.10 است. نکته:
 3. در این مرحله کافیست مرورگر کامپیوتر یا لپ تاپ خود را باز کرده و در کادر سرچ، آدرس آی پی تنظیم و یادداشت شده در مرحله قبل را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. چنانچه شما مراحل قبلی را به درستی پیش رفته باشید یک صفحه که شامل نام کاربری و رمز عبور درخواستی از شماست باز می شود. رمز عبور و نام کاربری همان رمز و نام کاربری دستگاه دی وی آر است.
 4. بعد از وارد کردن رمز عبور و نام کاربری باز هم شما امکان مشاهده تصاویر دوربین را نخواهید داشتو لازم است ActiveX مورد نیاز دوربین مداربسته را از کادر پیغام ظاهر شده بر روی صفحه دریافت و نصب کنید.
 5. پس از نصب ActiveX درخواستی دوربین مداربسته، کافیست مجدد مرورگر خود را رفرش کرده و تصاویر دوربین مداربسته خود را مشاهده نمایید.

تبریک!

شما دوربین مداربسته آنالوگ خود را به شبکه داخلی متصل کردید.

آموزش اتصال دوربین مداربسته تحت شبکه

مراحل اتصال دوربین مداربسته تحت شبکه به کامپیوتر یا لپ تاپ بسته به برند دوربین های مداربسته مختلف، متفاوت است در این بخش سعی کردیم یک روش کلی با توضیح جامع برای این اتصال را ذکر کنیم.

 1. در اولین مرحله بایستی درصورتی که سوویچ POE نیست، دوربین مداربسته تحت شبکه را به منبع تغذیه متصل کنیم تا روشن شود.
 2. پس از روشن شدن دوربین مداربسته کافیست دوربین مداربسته تحت شبکه را بصورت مستقیم به شبکه متصل کرده یا از طریق کابل شبکه به سوئیچ متصل و بعد از آن سوئیچ را به کامپیوتر وصل کنید.
 3. در مرحله سوم نیاز به آدرس آی پی دوربین داریم که برای پیدا کردن آدرس آی پی می توانید دفترچه دوربین مداربسته را مطالعه و از آنجا این ادرس را پیدا کنید. در صورت در دسترس نبودن دفترچه راهنمای دوربین می توانید از نرم افزارهای موجود مانند نرم افزار IP Finder یا نرم افزارهای مشابه استفاده نمایید. در بیشتر مواقع این نرم افزار در کنار دوربین مداربسته بر روی سی دی موجود است.
 4. حالا کافیست آدرس آی پی دوربین ها را به رنج آدرس کامپیوتر خود تغییر دهید. همچنین می توانید عکس این موضوع عمل کرده و آدرس آی پی کامپیوتر خود را به رنج آدرس آی پی دوربین ببرید.
 5. مرورگر سیستم خود را باز کنید و در قسمت نوار آدرس آی پی دوربین را وارد کنید.

در صورتیکه تمامی مراحل بالا را به درستی طی کرده باشید یک صفحه شامل نام کاربری و رمز عبور نشان داده می شود که بایستی نام کاربری دوربین و کلمه عبور پیش فرض را وارد کرده تا به منوی دوربین وارد شوید.

برچسب ها:

دوربین مداربسته ارزان، دوربین مداربسته تحت شبکه در مبارکه، دوربین مداربسته تحت شبکه در اصفهان، خرید دوربین مداربسته در استان اصفهان، نصب دوربین مداربسته در مبارکه، فروش دوربین مداربسته در اصفهان، خرید دوربین مداربسته در لنجان، نصب دوربین مداربسته در لنجان، دزدگیر اماکن، دزدگیر اماکن مستر، لیست قیمت دزدگیر اماکن مستر، فروش دوربین مداربسته داهوا در مبارکه، خرید دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

مشتریان گرامی چنانچه قصد تهیه و نصب دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته را از سوی مجموعه تیزبین دارند می توانند درخواست خود را از طریق تماس با شماره 09136542367 – 03152421311 درمیان گذاشته و پس از دریافت مشاوره رایگان، اقدامات لازم برای بازدید حضوری و انجام کار را فراهم نمایند. همچنین برای خرید حضوری و دریافت خدمات بصورت حضوری می توانند به آدرس مبارکه، بلوار نیکبخت، بین میدان مادر و پمپ بنزین، جنب تراشکاری عبدیان مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید