دوربین مداربسته

معرفی تکنولوژی شمارش افراد people counting در دوربین مداربسته

شمارش افراد - دوربین مداربسته اصفهان

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در دوربین های مداربسته مردم بیش از پیش به جهت برقراری و حفظ امنیت در محل موردنظرشان از دوربین مداربسته استفاده می کنند. تنوع در ظاهر، کارآیی و عملکرد این سیستم های مداربسته باعث شده تا هر فردی به راحتی با دریافت مشاوره از یک فرد متخصص بتواند دوربین مناسب با نیازش را تهیه و نصب نماید. در مقاله تهیه و تنظیم شده توسط گروه حفاظتی تیزبین به معرفی یک فناوری دوربین مداربسته پرداخته ایم. نام این فناوری، تکنولوژی شمارش افراد در دوربین مداربسته است.

فناوری شمارش افراد در دوربین مداربسته

برای آشنایی بیستر با فناوری شمارش توسط دوربین مداربسته در ابتدا باید بگوییم که این تکنولوژی در حال حاضر فقط مختص دوربین مداربسته تحت شبکه(ip) است و همانطور که از نامش پیداست به منظور شمردن افراد در یک مکان مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید برایتان سوال باشد که این شمارش به چه دردی میخورد؟ در پاسخ به این سوال بایستی گفت که بعضی از مکان ها لازم است از امنیت صد در صدی برخوردار شوند به همین دلیل می توان با استفاده از تکنولوژی های تشخیص چهره، شمارش افراد و… این امنیت را به حداکثر رساند. یا در برخی از مکان های تجاری، مکان های دولتی، اداره جات، بیمارستان ها و… ممکن است لازم باشد رفت و آمد افراد تحت نظر گرفته شود.

قابلیت شمارش افراد در دوربین مداربسته توسط نصب نرم افزاری بر روی NVR امکان پذیر می شود و می توان در محل مورد نظر دوربین مداربسته را نصب و در پایان هر هفته یا حتی پایان هر روز اطلاعات جمع آوری شده توسط دوربین را مورد نظارت و کنترل قرار داد.

با استفاده از این تکنولوژی شما می توانید علاوه بر زیر نظر داشتن تعداد و افراد در حال عبور از زاویه دید دوربین مداربسته، بکمک به بهبود در مدیریت محل، ساعات شلوغی و خلوتی در آن مکان را نیز بررسی کنید.

برای دریافت پاسخ سوال : در کدام مکان ها لازم است شمارشگر افراد نصب شود؟ می توان گفت در مکان هایی که امنیت حرف اول را می زند ما باید از قابلیت های پیشرفته در سیستم دوربین مداربسته استفاده کنیم. در مراکز نظامی، مراکز دولتی، بیمارستان ها، مراکز تجاری،، هتل ها، حتی فروشگاه ها، و سایر مراکز پر تردد می توان این شمکارشگر را نصب کرد تا بر رفت و آمد افراد نظارت داشت. این قابلیت با استفاده از نصب یک نرم افزار بر روی دستگاه ضبط کننده ویدیویی nvr امکان پذیر می شود.

نحوه عملکرد و الگوریتم شمارشگر افراد

عملکرد شمارشگر افراد در دوربین مداربسته به این صورت است که هر عبور و مروری که از مقابل زاویه دید دوربین مداربسته انجام شود تجزیه و تحلیل مش ود. مثلا در برخی از دوربین های مداربسته این تجزیه و تحلیل باکمک فناوری تشخیص حرکت و شمردن دو دست و دو پا، عرض شانه ها صورت می گیرد. برای مثال وقتی شما یک دوربین مداربسته مجهز به فناوری نرم افزاری شمارش افراد را در ورودی یک فروشگاه نصب می کنید می توانید از نرم افزار مربوطه یک خط کشیده (به عنوان مشخص کردن محدوده حساس) تا وقتی که یک فردی از این خط عبور کرد دوربین شروع به اجرای فرآیند شمارش نماید.

مزیای استفاده از سیستم شمارشگر افراد

  • بررسی میزان تردد و رفت و آمد در محل
  • بهبود مدیریت و سازماندهی
  • بررسی و دریافت اطلاعاتی از قبلی ساعات شلوغی و پیک رفت و آمد در آن مکان
  • دریافت اطلاعاتی از میزان شلوغی و خلوتی در اواخر هفته و اوایل هفته و بکار گیری و توزیع مناسب نیروی انسانی با توجه به آمار رفت و آمد به جهت ارائه خدمات مطلوب تر
  • امکان شمارش افراد، مسافران، بازدیدکنندگان از محل
  • با استفاده از قابلیت شمارش افراد می توان استراتژی های موثرتر را در بازاریابی پیشه کرد و نتیجه مطلوب گرفت

در تمامی تکنولوژی ها ممکن است درصدی خطا وجود داشته باشد. تکنولوژی شمارش افراد نیز از این قاعده مستثنا نبوده و ممکن است در مواردی خطا داشته باشد اما با این حال شرکت های تولید کننده دوربین مداربسته داهوا، هایک ویژن، اکسیس و بوش توانسته اند دوربین هایی تولید کنند که مجهز به فناوری شمارش افراد است.

مشتریان گرامی مجموعه تیزبین چنانچه قصد تهیه و نصب دوربین مداربسته داهوا، هایک ویژن و سایر برند ها، دزدگیر اماکن مستر، دزدگیر آنیک و سایر برندهای معتبر دزدگیر ساختمان را از سوی گروه حفاظتی تیزبین دارند می توانند درخواست خود را از طریق تماس با شماره های 09136542367 – 03152421311 مطرح کرده و پس از دریافت مشاوره رایگان، زیر ساخت های لازم برای انجام کار را فراهم نمایند.

همچنین می توانید برای ثبت درخواست نصب دوربین مداربسته و نصب دزدگیر ساختمان از طریق فرم خدمات اقدام نمایید. کارشناسان ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

برچسب ها

نصب دوربین مداربسته ارزان، هزینه نصب دوربین مداربسته، تعرفه نصب دوربین مداربسته در اصفهان، خدمات نصب دوربین مداربسته در اصفهان، نصب دوربین مداربسته اقتصادی در مبارکه، تعمیر دوربین مداربسته در شهرستان مبارکه، خرید دوربین مداربسته ارزان در شهر مبارکه، نصب دزدگیر مستر در اصفهان، قیمت دزدگیر مستر، فروش دزدگیر مستر در شهرستان مبارکه

دیدگاهتان را بنویسید