دوربین مداربسته

دوربین مداربسته ضد انفجار چیست و در کجا کاربرد دارد؟

سیستم های دوربین مداربسته نظارتی و امنیتی تقریبا در تمام مکان ها نصب می شوند اما در مکان های مستعد انفجار و خطر مانند مخازن نفت و گاز، انرژی هسته ای و سایر مکان های پرخطر استفاده از دوربین های مداربسته معمولی کفایت نمی کند و لازم است برای برقراری امنیت در چنین صنایعی از تکنولوژی های پیشرفته تر استفاده شود. یک دوربین مداربسته ضد انفجار با مقاومت بالا می تواند در محیط هایی که در هر لحظه خطر انفجار وجود دارد برای نظارت استفاده شود. در تحریریه تیزبین به معرفی دوربین مداربسته ضد انفجار پرداخته ایم. در صورت وجود ابهام یا سوالی در مورد این سیستم مداربسته، می توانید سوال خود را در پایان این مقاله مطرح کرده، کارشناسان ما پاسخگو خواهند بود.

معرفی اجمالی دوربین مداربسته ضد انفجار

دوربین مداربسته ضد انفجار یا  Explosion Proof CCTV که می توان آن را در هر محیطی نصب کرد اما بیشترین کاربرد و استفاده از این دوربین ها در محیط های خطرناک و مستعد انفجار است که ممکن است در هر لحظه انفجاری رخ دهد و دوربین های مداربسته معمولی در این صورت تحت تاثیر قرار گرفته و تصاویر شما از دست خواهد رفت اما در دوربین های مداربسته ضدانفجاری به دلیل مقاومت بالا در برابر آلودگی هوا، بخار نمک، انفجار و حتی اشعه های خطرناک ماوراء بنفش، جنس بدنه محکم فولادی و ضدزنگ درجه 304 یا 316L، خطر از دست دادن اطلاعات در مواقع انفجار شما را تهدید نمی کند و سالم می مانند.

همچنین علاوه بر اینکه بدنه محکم و فولادی این دوربین به منظور مقاومت چند برابری این بدنه، الکترواندود شده اند. دوربین های مداربسته ضدانفجاری در انواع مختلف با قابلیت های متفاوت در بازار موجود است و شما می توانید بر حسب نیاز و با دریافت مشاوره رایگان از یک فرد خبره این دوربین ها را تهیه و نصب نمایید.

استفاده از این دوربین ها در مکان هایی که گرما و حرارت زیاد یا حتی سوخت های فسیلی و اکسیژن وجود دارد ضروری است چرا که این محیط ها مستعد انفجار بوده بعلاوه نظارت و امنیت در این محیط ها حرف اول را می زند. برخی از این محیط ها اتاق عمل بیمارستان، پالایشگاه های نفت، مخازن و ایستگاه های نفت و گاز، معادن تصفیه شکر، کارخانه های نساجی و معادن ذغال سنگ هستند.

 

مشخصات دوربین مداربسته ضدانفجار

دوربین های مداربسته ضد انفجار به دلیل مقاومت بالا و محفظه بسیار محکم خود حتی با نصب در محیط های مستعد آتش دچار انفجار نمی شود چرا که جنس بدنه دوربین به شدتی قوی است که مانع از این انفجار می شود. به علاوه محفظه داخلی، در داخل خود دوربین مداربسته نیز اجزایی تعبیه شده است که از ورود مواد انفجاری به داخل محفظه دوربین جلوگیری کرده و همین امر موجب جلوگیری از انفجار داخلی نیز می شود.

دوربین مداربسته ضدانفجاری علاوه بر ضد انفجار بودن، ضد آب، ضد گرد و غبار و رطوبت، ضد موارد شیمیایی و ضد خوردگی نیز می باشد. دوربین های مداربسته ضد انفجاری که در محیط های مستعد انفجار نصب می شوند اهمیت زیادی دارند و بایستی با تکنولوژی های روز همگام باشند.

دوربین های مداربسته مناسب این محیط ها هوشمند بوده و به قابلیت های تشخیص چهره، تشخیص عبور از خط، تشخیص آلارم های کاذب، تشخیص حرکت، کنترل و دسترسی از راه دور مجهز هستند.  تصاویری که به عنوان خروجی از این دوربین ها دریافت می شود بسیار باکیفیت و با وضوح بالا بوده و قابلیت های زوم اپتیکال موتورایز، فوکوس اتوماتیک، دید در تاریکی مطلق، حساسیت به روشنایی را نیز دارند.

گروه حفاظتی تیزبین مجری تخصصی پیشرفته ترین سیستم های دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در شهرستان مبارکه وحومه، استان اصفهان می باشد. چنانچه قصد تهیه و نصب سیستم مداربسته و دزدگیر اماکن را از سوس گروه تیزبین دارید می توانید درخواست خود را از طریق تماس با شماره 09136542367 – 03152421311 مطرح کرده و اقدامات لازم حجهت بازدید از محل و انجام کار را فراهم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید