دوربین مداربسته

قابلیت POE در دوربین مداربسته چیست و چه کاربردی دارد؟

POE در دوربین مداربسته - دوربین مداربسته اصفهان

همه دوربین های مداربسته از کوچک تا بزرگ نیاز به منبع تغذیه الکتریکی دارند اما در مواردی که تعداد دوربین های مداربسته تحت شبکه و دستگاه ههای ضبط کننده ویدیویی NVR ها زیاد باشد لازم است که برای انتقال تصاویر و داده ها از کابل شبکه و برای تامین برق مورد نیاز دستگاه ها، دوربین ها و سایر تجهیزات به کابل برق نیاز است که این کار باعث افزایش هزینه ها و میزان کابل کشی و پیچیدگی کابل کشی شود به همین دلیل فناوری POE به کمک نصابان دوربین مداربسته آمد تا فقط با یک کابل، عملیات انتقال داده و تغذیه دوربین مداربسته را اناجم دهند. در مقاله تهیه و اتنظیم شده توسط تیم تحریریه گروه حفاظتی تیزبین به بررسی تکنولوژی POE در دوربین مداربسته پرداخته ایم.

معرفی تکنولوژی POE در دوربین مداربسته

فناوری POE مخفف عبارت Power Over Ethernet و به مفهوم انتقال انرژی الکتریکی از طریق کابل شبکه(کابل اترنت) است. در معنای ساده با استفاده از تکنولوژی POE  با استفاده از یک کابل شبکه می توان علاوه بر انتقال داده و تصویر، انرژی الکتریکی مورد نیاز دوربین مداربسته را نیز تامین کرد. فناوری POE خاص دوربین های مداربسته تحت شبکه، دستگاه NVR و سایر تجهیزات تحت شبکه سیستم مداربسته می باشد. معمولا برای اتصال دوربین مداربسته POEبه  nvr از کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می شود

در گذشته و قبل از ظهور فناوری پی او ای برای تامین تغذیه دوربین های مداربسته تحت شبکه از آداپتور استفاده می کردند یعنی نصاب دوربین مداربسته علاوه بر کابل کشی شبکه بایستی برای تامین برق دوربین مداربسته کابل کشی برق نیز انجام می داد و عمق فاجعه زمانی اتفاق می افتاد که تعداد دوربین مداربسته تحت شبکه و دستگاه nvr و سایر تجهیزات بسیار زیاد بود. این تکنولوژی به کمک نصابان آمد تا آنها بتوانند فقط و فقط با استفاده از یک کابل شبکه هم عمل انتقال تصویر و داده را انجام دهند و هم برق مورد نیاز سیستم را تامین کنند.

یکی از تفاوت های استفاده از فناوی POE به جای آداپتور ها این است که در هنگام استفاده از این تکنولوژی در دوربین مداربسته شما در هزینه های بستر سازی و خرید آداپتور، کابل کشی صرفه جویی کرده اید. چرا که با استفاده از یک کابل اترنت می توان در حین انتقال داده ها، انرژی الکتریکی دوربین ها را نیز عبور داد.

توان یا قدرت فناوری POE باید چقدر باشد؟

یکی از عوامل مهمی که باید در هنگام خرید و انتخاب سیستم مداربسته به آن توجه کرد، توان خروجی دستگاه POE است. همچنین با توجه به تعداد دوربین ها، وسعت پروژه و سایر تجهیزات بایستی به مشخصاتی مانند توان کل دستگاه، تعداد پورت های خروجی و توان مصرفی دستگاه های وصل شونده توجه کرد.

POE در چه جاهای دیگری کابرد دارد؟

علاوه بر استفاده از فناوری POE در دوربین مداربسته، از این تکنولوژی می توان در بخش های زیر نیز استفاده کرد.

  • دوربین مداربسته تحت شبکه
  • تقویت بلندگو های نصب شده و در سیستم های پیجر
  • تلفن های VOIP که با استفاده از فناوری POE تنها به یک اتصال نیاز دارند
  • در دستگاه صنعتی مانند کنترلر ها و سنسور ها
  • بلوتوث و WIFI

 

آیا دوربین های مداربسته تحت شبکه POE تنها بوسیله کابل شبکه تغذیه می شوند؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که آیا در دوربین های مداربسته تحت شبکه مجهز به فناوری POE دوربین ها فقط باید از طریق کابل شبکه تغذیه شوند یا راهی دیگر هم برای تغذیه وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت دوربین های مجهز به فناوری POE محدود به استفاده از کابل شبکه نبوده و قادرند علاوه بر استفاده از کابل شبکه، بطور مستقیم نیز انرژی مورد نیاز خود را تامین کنند.

مزایا و معایب تکنولوژی POE چیست؟

مزایا:

  • در هنگام استفاده از تکنولوژی POE در دوربین مداربسته به دلیل عبور انرژی الکتریکی در حین انتقال داده ها، شما دیگر نیازی به صرف هزینه بابت تهیه کابل و کابل کشی، خرید آداپتور ندارید و در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می کنید.
  • تجهیزات مجهز به فناوری POE مانند دستگاه های NVR، دوربین مداربسته تحت شبکه که از المان های اصلی سیستم مداربسته می باشند را می توان در هرجا و حتی در مکان های غیرقابل دسترس مانند سقف کاذب نصب و مستقر کرد. همچنین در مواقعی که نیاز باشد هریک از المان ها جابجا شوند این کار به راحتی انجام می گیرد و شما دغدغه کابل کشی و پریز و… را نخواهید داشت.
  • فناوری هوشمند POE که قادر است همزمان انتقال داده و برق را توسط یک کابل انجام دهد باعث شده تا ما نیازی به استفاده از آداپتور های متعدد در هرجای پروژه نداشته باشیم و همین امر باعث افزایش کارایی شده است. لازم بع ذکر است برای اطمینان از صحت کارکرد در هنگام قطع برق می توان یک دستگاه UPS یا برق اضطراری برای سیستم مداربسته در نظر گرفت.

معایب:

  • یکی از معایبی که تجهیزات مجهز به POE دارند هزینه های بالای این تجهیزات است که نمی توان از آن گذشت. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می دهند تجهیزات عادی را جایگزین وسایل مجهز به فناوری POE نمایند.
  • یکی دیگر از معایب سیستم تغذیه POE محدودیت در توان خروجی است که معمولا این سیستم های تغذیه توان خروجی کمتر از 25 وات دارند.

برچسب ها:

خرید اینترنتی دوربین مداربسته – دوربین مداربسته ارزان داهوا – نصب دوربین مداربسته در استان اصفهان – نصب دزدگیر مستر – خرید اینترنتی دوربین مداربسته هایک ویژن – مرکز خرید معتبر دزدگیر مستر – فروش تجهیزات جانبی دوربین مداربسته – خرید کم باکس دوربین مداربسته – فروش ویژه دوربین مداربسته در مبارکه – نصب دزدگیر مستر در شهرستان مبارکه

دیدگاهتان را بنویسید